Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

2014 Mart yerel seçimleri anketleri

20.08.2013 11:02
Seçim anketleri dur durak bilmiyor.Birçok şirket adaya göre isme göre partiye göre herşeye göre anket yaparak seçimin tansiyonunu tutarak anketör şirketler ekonomik dengesini kazanıyorlar.

Sakarya'da 16 İlçe Belediye Başkanlığı ve Sakarya Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimi ve belediye meclisi üyeliği seçiminde aday adayları bir bir ortaya çıkarak aday adaylıklarını açıklıyorlar.

Hangi partinin kesin adayının ismi üzerinde yapılan tahminler anketler yorumlar yazılar yazılıp çiziliyor. Buna ilaveten birçok anket yapan firmalar partilere aday adaylara özel anketler yapıyorlar.

İnternet üzerinden,telefonla yapılan anketler sokakta vatandaşlarla bire bir yapılan anketler büyük bir hızla yapılıyor ve anketlerin fiyatlar 3 bin TL den 15 bin TL arsında rakamlara yapıldığı ifade ediliyor.

Siyasi partilerden aday olacak kişilerin yaptırdığı anketler parti genel merkezlerini bağlamıyor, çünkü partinin kendine göre belirlediği kriterler var o şartları taşıyan isimlerin aday gösterilmesi ön görüyor. Mevcut belediye başkanların performansları dikkate alınacak.

Diğer partilerde kişinin sosyal çevre ve siyasi etkinliği halkın partide ismi geçen kişiye bakışı bilgi ve akademi alanları ile ilgili adayların detaylı il başkanlıkları tarafından bilgileri toplanarak parti genel merkezlerinde aday incelme komisyonu tarafından titizlikle çalışma yapılarak aday olabilecek isimlerin bilgi dosyalarını oluşturarak parti merkez karar yürütme kurları toplantısına sunulmak üzere hazırlıklar yapılıyor.

Birkaç ay önce parti il başkanları ve delegelerin kimlerin aday olması partinin oyunu artırır seçimi kaza bilmek için hangi ismin aday olması konusunda araştırma ve gözlem çalışmaları vardı yüz yüze anketler yaptırıldı. Bu sonuçlar parti il başkanlıklarına görüşülerek son şekilleri rapor halinde Ankara'ya genel merkeze sunulmuştu. Partilerde kesin adayların eylül sonuna kadar beli olması bekleniyor Büyükşehir belediye başkan adayları daha da geç açıklanma ihtimali var.

Medyabar.com bugun 54946 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 420 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler