Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Şehir rehberi

03.10.2012 16:31
Sakarya Üniversitesi'nin yeni öğrenim yılına başlamasıyla birlikte; ilimize on binlerce genç, yeni üniversiteli olarak ayakbastı.

Yeni bir şehir, yeni arkadaşlar ve hayata yeni bir bakış açısı.

Sakarya bir sanayi şehri(!), Sakarya bir tarım şehri(!), Sakarya bir öğrenci şehri(!)

Bu parantez içinde ki ünlemler olmasaydı, üniversiteli olan yeni öğrenci arkadaşlarımız bu şehre alışmada zorluk yaşamazlardı. İşte bu parantez içi ünlemlerden dolayı bu yeni arkadaşlarımıza ilimizi anlatan kısa bir şehir rehberi hazırlamayı uygun buldum.

Şehir rehberime şehir içi ulaşımı anlatarak başlıyorum. Neticede Sakarya, belediye başkanlığı süresinin neredeyse tamamını, ulaşım master planıyla geçiren bir belediye başkanına sahip(bir yıl sonra tam da bu ayda yerel seçimler var).

İstasyonun etrafını çevreleyen mavili, kırmızılı şehir içi dolmuşlarımız mevcuttur. Bu dolmuşları ezberden uzak bir şekilde kullanmanızı öneririm. Çünkü bir gün önce dolmuş hattını kullandığınız yerden ertesi gün farklı bir hattın dolmuşu kalkabilir. Yani bir gün önce Et-Balığa giderken ertesi gün Maltepeye gidebilirsiniz.

Bir de SSK Kavşağını görünce de paniklemeyin, sola dönmek için sağa yanaşılsa da, biz orada dünyada tek olmanın gururunu yaşıyoruz.

Gar Meydanın hemen solunda Kent Meydanımız var. Uzaktan baktığınızda Atatürk Heykelinin etrafı beton yığınıyla kaplanmış gibi gelse de, meydana yaklaştıkça göreceksiniz ki onlar beton yığını değil bildiğiniz parke taşı.

Gar Meydanın önünde ki ışıklardan karşıya geçtiğinizde sol tarafınızda AKM'yi göreceksiniz. AKM; Büyükşehir Belediyemizin sorumluluğunda ki kültür merkezimiz.

İçinde ki sinema salonlarıyla vizyonda ki filmleri takip edebilirsiniz, ayrıca Kültür Merkezinde her çeşit kafeterya hizmetlerini de bulabilirsiniz. İtiraf etmem gerekirse kahve çeşitliliği kadar kültürel çeşitlilik yok, kahve sevenlere duyurulur.

Tabi ki şehir merkezimizde ki tek kültür merkezimiz AKM değil, AKM'nin yaklaşık 200 metre sağında Orhan Gazi Kültür Merkezimiz de var. Bu Kültür Merkezimiz de Adapazarı Belediyemizin sorumluluğunda. Zemin katında otopark, birinci katında süper market, ikinci katında ise iş merkezleri var. Ee kültür merkezi neresinde derseniz, o da arka tarafında ki konferans salonunda.

Kısacası bizi yönetenler için ha Kültürün K'sı, ha Kafeteryanın K'sı, ha da Konferansın K'sı hepsi aynı K.

Yukarıda da anlaşıldığı üzere, bizi yönetenler rehbersiz gözükseler de siz yinede onlara aldırmayın ve şehirle bütünleşin, çünkü biz özünde iyi insanlarız!

Ergün ÖZKAN
ergunozkn@hotmail.com

Medyabar.com bugun 77163 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1238 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler