03 Aralık 2016 Cumartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ SEÇİL, GERİSİNE KARIŞMA!

Belediye meclis üyesi seçil gerisine karışma. Meclis üyesi adayı olmakta zor iş değil. Partili üye ile temasınız olmuyor nasılsa böyle bir zahmetin için de olunmuyor.Belediye başkan adayına yakın ol yada parti başkanlarına yakın ol, meseleni çözüyorsun. Sonrası kolay, bir de seçilip Belediye Meclisine gelmiş ise değmeyin keyfine.

İşte sana koca beş yıl dilediğin gibi yaşa. Seyahat imkanın önünde, ister yurtiçi ister yurtdışı gezebildiğince gez.Seyahat giderleri belediyelerden, yetmiyorsa gezide bulunduğun, her güne harcırahta hazır, daha ne olsun.

Meclis üyesi seçildiğin ana kadar en uzak gittiğin yer komşu kent Kocaeli'dir ama hayıflanmaya ne gerek, artık ufukta daha uzak yerler var.Cebinden de beş kuruş harcamayaksın, ne ala memleket. Seçildiğin ilk dönemi doğru değerlendirmiş başkanın da gözüne girmişsen önünde bir beş yıl daha, tadını çıkarmaya bak.Anlayış bu, Belediyeler düzenli turlar düzenliyor, bunun adına da ufkun genişlemesi deniliyor.

Turizm şirketlerinden daha fazla gezi yapıyorlar!

Adapazarı Belediyesi geçtiğimiz günlerde Amerika turu yaptı, dün ki mecliste de üç Avrupa ülkesini kapsayan bir seyahat planladı ve onayını aldı.Ne olacak bu seyahatler de, giden meclis üyesi arkadaşlarımızın ufku genişleyecek!Çok anlamlı ve faydalı bir seyahat. Bu arkadaşlarımızın ufku olmasın mı ?Hoyratça bir tutum, Belediye imkanları, bütçesi hoyratça kullanılıyor. Buna dur denilmeli.

Meclis üyesi seçildiği ana kadar ufku olmayan arkadaşın, Belediye de ne işi var. Belediyeler ufuk açma adresi değil aksine hizmet üretme yerleri.İç İşleri Bakanlığı belediye hizmetlerinin tanıtılmasına ilişkin bir genelge yayınladı. Bu tanıtım reklamları Belediye Başkanlarını değil, hizmetleri içermeli dendi.

Bakanlık bir de şu seyahat meselesine el atsa da hizmet sunmak için harcanacak paralar, birkaç kişinin seyahat parası olarak harcanmasa.Adapazarı Belediye Meclisinde başkan Dişli, hizmet için para arayışlarında olduklarını gerekirse ağaca çıkacaklarını söylemiş.Başkan ağaca çıkma, seyahat giderlerini kıs, damlaya damlaya göl olur.Bugüne kadar seyahatlerde harcanan paralar dikkate alındığında bir hayli büyük göl olur!

Belki bir fukaranın karnını doyuruyorsunuz!Yazı Tarihi : 12 Mart 2012 Pazartesi
Bu yazı 2219 kere okudu
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. Medyabar Multi Medya Haber Hizmetleri sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve Medyabar Multi Medya Haber hizmetleri sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu köşe yazısına yapılan yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış.
Online Ziyaretçiler