27 Ocak 2015 Salı
IMKB 100 : 91.150 %(-0,29)
Dolar : 2,3605 TL
Euro : 2,6945 TL

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ SEÇİL, GERİSİNE KARIŞMA!

Belediye meclis üyesi seçil gerisine karışma. Meclis üyesi adayı olmakta zor iş değil. Partili üye ile temasınız olmuyor nasılsa böyle bir zahmetin için de olunmuyor.Belediye başkan adayına yakın ol yada parti başkanlarına yakın ol, meseleni çözüyorsun. Sonrası kolay, bir de seçilip Belediye Meclisine gelmiş ise değmeyin keyfine.

İşte sana koca beş yıl dilediğin gibi yaşa. Seyahat imkanın önünde, ister yurtiçi ister yurtdışı gezebildiğince gez.Seyahat giderleri belediyelerden, yetmiyorsa gezide bulunduğun, her güne harcırahta hazır, daha ne olsun.

Meclis üyesi seçildiğin ana kadar en uzak gittiğin yer komşu kent Kocaeli'dir ama hayıflanmaya ne gerek, artık ufukta daha uzak yerler var.Cebinden de beş kuruş harcamayaksın, ne ala memleket. Seçildiğin ilk dönemi doğru değerlendirmiş başkanın da gözüne girmişsen önünde bir beş yıl daha, tadını çıkarmaya bak.Anlayış bu, Belediyeler düzenli turlar düzenliyor, bunun adına da ufkun genişlemesi deniliyor.

Turizm şirketlerinden daha fazla gezi yapıyorlar!

Adapazarı Belediyesi geçtiğimiz günlerde Amerika turu yaptı, dün ki mecliste de üç Avrupa ülkesini kapsayan bir seyahat planladı ve onayını aldı.Ne olacak bu seyahatler de, giden meclis üyesi arkadaşlarımızın ufku genişleyecek!Çok anlamlı ve faydalı bir seyahat. Bu arkadaşlarımızın ufku olmasın mı ?Hoyratça bir tutum, Belediye imkanları, bütçesi hoyratça kullanılıyor. Buna dur denilmeli.

Meclis üyesi seçildiği ana kadar ufku olmayan arkadaşın, Belediye de ne işi var. Belediyeler ufuk açma adresi değil aksine hizmet üretme yerleri.İç İşleri Bakanlığı belediye hizmetlerinin tanıtılmasına ilişkin bir genelge yayınladı. Bu tanıtım reklamları Belediye Başkanlarını değil, hizmetleri içermeli dendi.

Bakanlık bir de şu seyahat meselesine el atsa da hizmet sunmak için harcanacak paralar, birkaç kişinin seyahat parası olarak harcanmasa.Adapazarı Belediye Meclisinde başkan Dişli, hizmet için para arayışlarında olduklarını gerekirse ağaca çıkacaklarını söylemiş.Başkan ağaca çıkma, seyahat giderlerini kıs, damlaya damlaya göl olur.Bugüne kadar seyahatlerde harcanan paralar dikkate alındığında bir hayli büyük göl olur!

Belki bir fukaranın karnını doyuruyorsunuz!Yazı Tarihi : 12 Mart 2012 Pazartesi
Bu yazı 1979 kere okudu
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. Medyabar Multi Medya Haber Hizmetleri sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve Medyabar Multi Medya Haber hizmetleri sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu köşe yazısına yapılan yorumlar

kalemine sağlık kardeşim. çok haklısın. adapazarı belediye meclisinde konuşan bir kaç kişi vardı.bilinir ki gezi oltasına takılanın mikrofonu susar. demek ki bir iki ses kaldı konuşacak.herkez takılır da bu oltaya muhalefetin grup başkan vekili nasıl takılır anlamak mümkün değil.kalan bir iki ses te kesildi mi herşey süt liman olur. zaten tek hizmet çöp. onu da ihale ile dışarıya yaptırıyorlar.gezsinler dursunlar bakalım daha iki sene. muhalefetin büyükşehir belediyesi grup başkan vekili de mesleği gereği zeki başkana teşekkür üstüne teşekkür. ohh ne ala memleket.böyle meclis üyeleri düşman başına.gezsinler
yesinler içsinler bakalım.vatandaşı düşünmesinler.bakalım seçim zamanı insan yüzüne nasıl çıkacaklar. görecez.utanmadan sıkılmadan.
1 0
cahit sekmez @ 14.03.2012 13:10:37
ASIM KESER SENELERDİR BUNUN İÇİN Mİ MECLİS ÜYESİ OLMAK İÇİN HER ŞEÇİM DÖNEMİ YIRTINIYOR. ACABA...
1 2
GERÇEK @ 13.03.2012 08:11:13
Online Ziyaretçiler