03 Aralık 2016 Cumartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
25 Ağustos 2013 Pazar Saat: 16:54

65 yaş ve üzeri artık belediye otobüslerine ücretsiz biniyor!

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, 65 yaş ve üzeri vatandaşların ulaşımdan ücretsiz yararlanma çalışmasının hayata geçirileceğini açıkladı.


Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği 65 yaş ve üzeri vatandaşların ulaşımdan ücretsiz yararlanma çalışmasının 26 Ağustos Pazartesi günü itibariyle Sakarya'da hayata geçirileceğini açıkladı.


Turan, "65 yaş ve üzeri, yüzde 40 , yüzde 69 arası engelliler ile şehit ve gazi yakını vatandaşlarımız, Büyükşehir Belediyesi ve Özel Halk Otobüsleri ile ADARAY'da ücretsiz olarak seyahat edebilir." dedi.

Uygulama Başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan'dan ulaşımda sevindiren haber geldi. Başbakan Erdoğan tarafından müjdelenen 65 yaş ve üzeri vatandaşların ücretsiz seyahat etmelerine imkân sağlayan düzenleme, 26 Ağustos Pazartesi itibariyle Sakarya'da başlıyor. Fatih Turan, "Büyükşehir Belediyesi otobüsleri, ADARAY ve Özel Halk Otobüslerinden 65 yaş ve üzeri ile yüzde 40 yüzde 69 arası engelli olan vatandaşlarımız ücretsiz olarak yararlanacak. Pazartesi günü itibariyle bu uygulama başlıyor." diye konuştu.

Kartı değiştir ücretsizden yararlan

Uygulama ilgili ayrıntılı bilgi veren Fatih Turan, "Yeni uygulamayla birlikte eskiden indirimli olarak ulaşımdan yararlanan ve düzenlemeyle artık ücretsiz ulaşım imkânına sahip olacak vatandaşlarımız bu konuda Kart 54 bürolarında gerekli değişikliği yapabilirler. Buna göre indirimli kartlarını Kart 54 bürosuna götürerek ücretsiz kartlarını alabilirler. Ayrıca evli olmayan Şehit ve Gazı yakınları da, 25 yaşına kadar ulaşımdan ücretsiz yararlanabilecek. Yeni uygulama şehrimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 187059 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9052 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

NEDEN BAHSEDİYORSUNUZ YAA.
BEDAVA FIRINDAN EKMEK BENZİNCİDEN MAZOT ALABİLİYORMUSUNUZ DA ULAŞIMI BEDAVAYA GETİRDİNİZ.BU ESNAFLARIN DURUMU NE OLACAK,HASILATLARI DÜŞÜYOR BU ADMLARIN MASRAFLARINI İŞÇİSİN PARASINI SİZMİ ÖDÜYORSUNUZDA BOL KESEDEN SALLIYORSUNUZ YARIN BİRGÜN OTOBÜSLER ZARAR EDİP İŞ BIRAKMAYA BAŞLADIĞINDA GÖRÜRSÜNÜZ
BEDAVA KİM KİMİ TAŞIYOR,VALLAHA BEN BİR OTOBÜS ŞÖFORÜ OLARAK ÇOK ŞEY ANLATIRIM GAZETE GİBİ BİR ADAMIM HALKIN İÇİNDE SAHADAYIM DA BENİM DERDİMİ DİNLEYEN YOK,YARIN BİRGÜN İŞSİZ KALIRSAK EKMEĞİMİZİ SİZ Mİ VERCEKSİNİZ.
KİMİN HAKKINI KİME VERİYORSUNUZ
HAKLARINI KİM HELAL ETTİ SİZE
OZAMAN ALIN TÜRKİYEDEKİ ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİ VERİN BELEDİYELERE İŞLETSİNLER.
BEN BAL GİBİ EMİNİM SEÇİM YATIRIMI
YAP 65 İ BEDAVA AL OYLARI.
8 7
byşoför @ 01.04.2014 00:40:14
Ocak ayinda sehremini de buluna kar dagitim yerine gittigimde henuz bu konuda talimat gelmedigi icin 65 yas uzeri ucretsiz seyahat uygulamasi baslamadigii soylediler.istanbul da ne zaman basliyacak.ogrenmek istiyorum.cevabinizi bir an evvel gondermenzi rica ederim.sagilarimla.
2 3
ender coşkun @ 17.02.2014 23:38:15
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler