03 Aralık 2016 Cumartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
30 Haziran 2013 Pazar Saat: 18:28

Coşkunlarda patlama(3) Yaralı sayısı 15 oldu

Geyve ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada yaralananların sayısı 15'ü yükseldi. Kaymakamlık ilçede hasar tespit çalışmalarına başladı


İnciksuyu Mahalesindeki Venüs Havai Fişek Fabrikasının laboratuvar bölümünde bugün saat 14.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

Patlama sonucu fabrikanın büyük bir bölümü yıkılırken yangın çıktı. Yangın havai fişek fabrikasının yanındaki bir tekstil fabrikasına da sıçradı.

İlçe genelinde duyulan patlamada fabrikadaki bir güvenlik görevlisi kırılan camlar nedeniyle yaralandı. İlçedeki pek çok ev ve iş yerlerinin camları kırıldı.

Kırılan camlar nedeniyle yaralanan 5 kişi ile fabrikanın güvenlik görevlisi Geyve Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Fabrikadaki yangına Geyve, Pamukova, Alifuatpaşa belediyeleri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri ile ve Orman İşletmesine bağlı arazözlerle müdahale edildi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, fabrikaya gelerek incelemede bulundu. Vali Büyük, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamanın laboratuvar kısmında meydana geldiğini belirterek; "Patlamanın etkisiyle fabrikada ki bazı binalar yıkıldı. 3 yerde yangın çıkmış. Fabrika çalışmadığı için bir bekçisi var. Bekçi cam kırıklarından yaralanmış. Şuanda hastaneye müracaat eden 6 kişi oldu. Hepsi ayakta tedavi gördü. Ağır yaralımız yok. Cam kesiklerinden etkilenen 6 kişi oldu" dedi.

Depoların yer altında olması sebebiyle meydana gelen yangınların depolara sirayetinin söz konusu olmadığını ifade eden Büyük, şunları dedi; "Çok ciddi bir durum yok. İlçede duyulması etki etmesi maddi hasara sebep olması sebebiyle meydana gelen hadise önemli. Bölgeyi güvenli hale getireceğiz."

Fabrikanın ortaklarından Arif Coşkun ise patlamanın sebebinin bilinmediğini ifade ederek; "Tespite göre laboratuvarda patlama oldu. Yarı mamul deposuna sıçraması sonucu ikinci patlama oluştu. Bunların parça tesirinden dolayı diğer binalarımızda hasara yol açtı. Yüzde 80 gibi binalarda yıkım meydana geldi. Fabrika pazar günü çalışmıyor" diye konuştu.

Fabrikanın Türkiye'de havai fişek üretimi yapılan iki fabrikadan biri olduğunu kaydeden Coşkun, şunları söyledi; "Fabrikada havai fişek, çocuk oyun grubu, Ramazan topu olmak üzere 400 parça ürün üretiliyor. Üretim esnasında oluşabilecek bir kaza değil. Sebebi belli değil. Belki gaz sıkışması. Fabrikada 15 milyon lira gibi hasar var. Fabrikanın sıfırdan yeniden yapılması gerekiyor. Belli zaman iş verdiğimiz insanların evine ekmek götüremeyecek olmasına üzülüyoruz. Can kaybı olmaması hepsinden önemli. Zarar gören ev ve iş yerlerinin zararını karşılayacağız."

Öte yandan, patlamanın meydana geldiği fabrikada ve yanındaki tekstil fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı. Emniyet güçleri fabrika çevresini boşaltırken olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarına başladı.

Patlamadan hemen sonra böyle görüntülendi..Vali Büyük inceleme yaptıGeyvede halk böyle sokağa fırladı..Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 186878 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3525 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler