03 Aralık 2016 Cumartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
09 Mart 2013 Cumartesi Saat: 11:35

Toyota işçilerine destek...

Bugün saat 10:00'da Kent Meydanında toplanan Türk Metal ve Türk İş Sendikalarına bağlı Ford Otosan çalışanları ve Şube Başkanları sloganlar atarak açıklamalarda bulundu.


Azim ÇELİK yazdı...

Yapılan basın açıklamasına Türk Metal İş Şube Başkanı Şahin Kaya, Türk Metal İş Genel Merkez Örgütlenme Sorumlusu Yavuz Gökçe, Ford çalışanları adına konuşma yapan Ford Otosan çalışanı Tamer Bağ, Gölcük Mehmet Hünes katıldı.

Ford Otosan çalışanları "Sendika hakkımız engellenemez, Türk Metal nerede Otosan orada, sendika nerede biz oradayız" gibi sloganlar attı.

Atılan sloganlar sonrasında konuşma yapan Ford Otosan çalışanı Tamer Bağ "Eğer bütün dünya işçilerinin birleşmesini istiyorsak eğer kurtuluş yok tek başına ya hepımız ya hiç diyorsak önce sendikalaşmak zorundayız. Türk Metal'in kapısı bütün metal işçilerine açıktır. Kendinizi bu haktan yoksun bırakmayın, hakkınızı ve hakkınızı bir bayrak üzerinde taşıyanlara sahip
çıkın.Biz Metal işçileriyle aynı amaç için aynı çatı altında olmak istiyoruz.Toyota işçilerinin sendikalaştığını duyanlar bir yalan rüzgarı estirmektedir. Bu rüzgarı arkasına alarak Toyotalı emekçi kardeşlerimizin kafasını karıştırarak, sendikalaşmanın önüne engel koymak istemekteler.
Biz emekçi kardeşlerimizi Türk Metal'e davet ediyor sendikalı çalışmanın avantajşarını gözleriyle görmelerini istiyoruz." dedi.

Biz barıştan yanayız fakat asla kavgadan kaçmayız.

Bağ'ın yaptığı bu konuşmadan sonra Türk Metal İş Genel Merkez Örgütlenme sorumlusu Yavuz Gökçe konuşmasını yaptı, Gökçe yaptığı konuşmada,"Buradan işverenlere sesleniyorum Türk Metal demek üretmek demek Türk Metal demek kazanmak demek ve kazandırmak demektir.Amacımız işin ve işyerinin gelişmesi ayriyetten çalışanların adil ücrete erişmesi demektir.Biz bu inancımızı bu
değerlerimizi Türkiye'nin bütün üretim yapan demir çelik beyaz eşya ve otomotiv sektöründe ispatladık. Biz barıştan yanayız ama asla kavgadan kaçmayız. Biz uzlaşmadan yanayız ama asla teslimiyetçi değiliz. Biz metal işçisiyiz biz üretenleriz biz alın terimizle çalıştığımızın karşılığınıda sendikalaşarak da alırız. Bu örgütlenmeden bugün Ford Otosan yarın Arçelik öbür gün Tofaş öbür gün Renault, Toyota işçilerinin yanında olduğunu ispatlamaya her zaman vardır. Ben Ford Otosan emekçilerine çok teşekkür ediyorum burada olduklarından dolayıda son derece mutluyum." dedi.

Basın açıklaması konuşmalardan sonra atılan sloganlarla son buldu.Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 186866 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 623 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler