03 Aralık 2016 Cumartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
01 Eylül 2012 Cumartesi Saat: 01:20

Kırantepe'de yamaç paraşütü festivali..

Bu yıl 7. kez düzenlenen Uluslararası Serdivan Yamaç Paraşütü Festivali, başladı. gün sürecek olan festivalin açılışı, uçuşların gerçekleştirildiği Kırantepe Havacılık pistinde başladı


Gerçekleştirilen açılış törenine Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tbmm İnsan HaklaVali rını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Ak Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Sakarya İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım, Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, bu yıl 7. Kez düzenledikleri yamaç paraşütü festivaline ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyduklarını kaydederek, bu gibi festivallerin Sakarya'nın tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da, 7 yıl önce düzenlenmeye başlanan festivalde önemli bir mesafe kat ettiklerini ve bu etkinliği desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Ak Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik ise, Sakarya'nın doğa sporları açısından zengin bir coğrafyaya sahip olduğunu belirterek, Serdivan'ın yamaç paraşütü konusunda son zamanlarda önemli bir merkez olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, eğitmenler nezaretinde yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirdi. Paraşütçülerin gösteri uçuşu ile gökyüzünde adeta görsel bir Şölen yaşanırken; gün batımına karşı rüzgar alan paraşütçüler Sakarya manzarasında uçmanın keyfini yaşadı. Gecenin finalinde ise havai fişek gösterisi ve Firdevs Altıntaş konseri yapıldı.

Serdivan Kırantepe'de gerçekleştirilen festival 4 gün boyunca devam edecek. Yerli ve yabancı çok sayıda sporcunun katıldığı festivalde farklı alanlarda yarışmalar gerçekleştirilecek. Serdivan Belediyesi etkinliğin yapıldığı alana ilçeden ücretsiz otobüs kaldırırken; festival boyunca çeşitli gösterilerle katılımcılara unutamayacakları bir deneyim yaşatılacak. - SakaryaYayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 186974 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 517 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler