03 Aralık 2016 Cumartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
17 Haziran 2012 Pazar Saat: 13:24

Taraklı ve Ferizli adliyeleri kapanıyor

HSYK'nın kararnamesine göre, Ferizli ve Taraklı ilçe adliyeleri kapanıyor. Bu iki adliyede görev yapan hakim ve savcılar başka illere atandılar..


Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yaz kararnamesinde ilimizde bazı ilçelerinde hakim ve savcıların görev yeri değiştirildi. Boşalan kadrolara ise atama yapılmadı.

HSYK'nın kararnamesine göre, Sakarya'nın Ferizli ve Taraklı ilçe adliyelerine fakat yerlerine yeni atama yapılmadı. Ferizli ve Taraklı ilçe adliyelerinde görev yapan hakim ve savcılar ilimizdeki adliyelere atandılar..

Kapatılacak adliyelerde görev yapan hakim ve savcılar atandıkları yerler şöyle..

Ahmet MOLLAMAHMUTOĞLU Ferizli Hâkimi Düzce Hâkimliği

Arzu KENDİR Taraklı eski Hâkimi Kandıra Hâkimliği

Ayşe GÜLER KARA Taraklı Hâkimi Karasu Hâkimliği

Erol KABLAN Ferizli C.Savcısı Salihli C.Savcılığı

Eyüp KARA Taraklı C.Savcısı Karasu C.Savcılığı

Musa ÇATALOĞLU Taraklı C.Savcısı Geyve C.Savcılığı


Hakim ve savcıların yanısıra bu iki ilçe adliyesinde görev yapan personelde il genelindeki adliyelerde görevlendirilecekler..

Adalet bakanlığının teklifi ve HSYK' nın kararıyla bu iki ilçedeki adliyeler kapanarak, bu ilçelerde süren davalar ve soruşturmalar çevreye en yakın ilçe adliyelerine gönderilecek..

Buna göre Taraklı Adliyesi'nen dava dosyaları, Geyve, Ferizli Adliyesi'ndeki dava dosyaları ise Adapazarı Adliyesine gönderilecek

Kapatılacak adliyelerde adli tatil başlayana kadar da devir işlemlerinin tamamlanması bekleniyor..Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 187130 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 696 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler