01 Şubat 2015 Pazar
IMKB 100 : 88.946 %(0,44)
Dolar : 2,4335 TL
Euro : 2,7465 TL
17 Haziran 2012 Pazar Saat: 13:24

Taraklı ve Ferizli adliyeleri kapanıyor

HSYK'nın kararnamesine göre, Ferizli ve Taraklı ilçe adliyeleri kapanıyor. Bu iki adliyede görev yapan hakim ve savcılar başka illere atandılar..


Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yaz kararnamesinde ilimizde bazı ilçelerinde hakim ve savcıların görev yeri değiştirildi. Boşalan kadrolara ise atama yapılmadı.

HSYK'nın kararnamesine göre, Sakarya'nın Ferizli ve Taraklı ilçe adliyelerine fakat yerlerine yeni atama yapılmadı. Ferizli ve Taraklı ilçe adliyelerinde görev yapan hakim ve savcılar ilimizdeki adliyelere atandılar..

Kapatılacak adliyelerde görev yapan hakim ve savcılar atandıkları yerler şöyle..

Ahmet MOLLAMAHMUTOĞLU Ferizli Hâkimi Düzce Hâkimliği

Arzu KENDİR Taraklı eski Hâkimi Kandıra Hâkimliği

Ayşe GÜLER KARA Taraklı Hâkimi Karasu Hâkimliği

Erol KABLAN Ferizli C.Savcısı Salihli C.Savcılığı

Eyüp KARA Taraklı C.Savcısı Karasu C.Savcılığı

Musa ÇATALOĞLU Taraklı C.Savcısı Geyve C.Savcılığı


Hakim ve savcıların yanısıra bu iki ilçe adliyesinde görev yapan personelde il genelindeki adliyelerde görevlendirilecekler..

Adalet bakanlığının teklifi ve HSYK' nın kararıyla bu iki ilçedeki adliyeler kapanarak, bu ilçelerde süren davalar ve soruşturmalar çevreye en yakın ilçe adliyelerine gönderilecek..

Buna göre Taraklı Adliyesi'nen dava dosyaları, Geyve, Ferizli Adliyesi'ndeki dava dosyaları ise Adapazarı Adliyesine gönderilecek

Kapatılacak adliyelerde adli tatil başlayana kadar da devir işlemlerinin tamamlanması bekleniyor..Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 167210 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 674 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Taraklı Belediye başkanımızında Termali ve göleti var ... Termalle uğraşırken Adliye gitti. Komik ya valla komik .. hatta yazık...
0 0
TARAKLI SAKİNİ @ 22.06.2012 00:37:11
İLÇE BAŞKANI CEMİL SAĞLAM , BELEDİYE BAŞKANI AHMET SOĞUK ; KUZUM SİZ GERCEKDEN BURADA NE İŞ YAPIYORSUNUZ.
ADLİYE DE GİTTİĞİNE GÖRE SİZ NEDEN BURADA DURUYORSUNUZ Kİ. PARDON PARDON TÜVASAŞ'I GETİRİCEKSİNİZ YA PARDON. YAZIK SİZE O KONUDA VEKİLLERİ PROJESİYDİ AMA SİZ PARA İLE TUTUĞUNUZ BASIN MENSUPLARINA YAPTIRDIĞINIZ HABERLER İLE KENDİ PREJENİZ GİBİ YANSITTINIZ İNSANLARA. POLİTİKA DÜRÜST YAPILIRSA GÜZEL....
SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DEĞİL CEMİL VE AHMET BEY..........
0 0
FERİZLİ SAKİNİ @ 18.06.2012 11:45:36
Vay abooo...Karizmayı çizdirdik.Bu güne kadar hep yüksekten uçardık..Neden kanadımızı kırdılar...Sivil toplom örgütleri nerdesiniz...ahada işte tam sizin işiniz..haydi bidaha bidaha fotoğrafa...Ferizliyi temsil eden zinde güçler,siyasi partiler,nerdesiniz...sesinizi yükseltin...yoksa sıradaki gidecek...Unutmayın bu konular iktidar temsilcilerine birakılmayacak kadar önemli....
0 0
breh breh @ 17.06.2012 16:04:14
Bir yığın balon haber için gazete köşelerinde nöbet tutan arkadaşlar.Nerdesiniz?Ferizli adliyesi kapanmış haberiniz varmı?Neden bir açıklama yapmıyorsunuz.Bu iyiye işaret değil bilesiniz.Biz Sakarya adliyesi Ferizliye kurulmalı diye görüş beyan ederken Bizim arkadaşlar Ferizli adliyesini tutamıyorlar.Ne oluyor beyler.geyvenin dibindeki pamukova,karasunun yanındaki kocaali vb.adliyeler kapanmıyorda ilçe merkezinde sakarya cezaevininde bulunduğu ferizli adliyesi kapatılıyorsa bunun altında başka sebebler aranır.Ne sebebi diye bana sormayın siz daha iyi bilirsiniz.
0 0
Konuşsanıza @ 17.06.2012 15:53:22
Hey gidi Tüvasaş reklamcıları,Siz milleti yukarı baktırırken aşağıdan Adliyeyi kaçırdılar.Bİn kişilik cezaevinin bulunduğu Ferizliden adliyeyi kaldırıyorlar.Bence bu Ferizlinin iktidar mensubu siyasetcilerine bir göz dağı olsa gerek,bu siyasetcilerin arkasındaki güç artık bunlardan desteğini çekti.yanlız kaldılar.son gelişmeler bunu gösteriyordu.buda ispatı oldu.Bundan böyle bunların ferizliye verebileceği hiçbir şey yok.yeni süprizlere hazır olmak lazım.
0 0
VAH VAH VAH @ 17.06.2012 15:43:52
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler