03 Aralık 2016 Cumartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
30 Mart 2012 Cuma Saat: 12:04

Kaynarca'da Esenbel İlköğretim Okulu esti

Kaynarca'da ilköğretim okulları arası bilgi ve kültür yarışması Kaynarca ilçesi ilçe elemesi Kaynarca Öğretmenevinde 11 ilköğretim okulun katılımı ile gerçekleşti.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı çerçevesinde Sakarya Valiliği,İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve SRT (Sakarya Radyo Televizyonu) iş birliği ile ilimizde düzenlenecek olan ilköğretim okulları arası Bilgi ve Kültür yarışması ilçe Elemesi Kaynarca İlçesinde 11 ilköğretim okulun katılımı ile Kaynarca Öğretmenevinde gerçekleşti.Sunuculuğunu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi çalışanı Erol Çetin in yaptığı,ve her okulun 3 asıl bir yedek öğrenci ile temsil edildiği bilgi ve kültür yarışmasını ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahir Taş,Şube Müdür V.Abdulkadir Karaca,ilçe Milii Eğitim Ar-Ge Birimi çalışanlarının yanı sıra her okulu temsilen okul müdürleri ve birer öğretmende izledi.Yarışmada öğrencilere her bir sorunun 10 puan değerinde olduğu Türkçe ve Matematik ten 5 er soru,Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgilerden 4 ?er soru 2 soruda Genel Kültürden olmak üzere 20 soru soruldu. Hayli çekişmeli geçen yarışmanın sonunda almış olduğu 160 puanla ipi göğüsleyip yarışmanın 1.si olan okul iseKaraçalı köyünde bulunan Esenbel i.ö.o oldu.2.lik ve 3.lük için kıyasıya yarışan Mimar Sinan İ.Ö.O ve Orhangazi İ.ö.o arasında 2.grup 2.yedek sorusunu doğru cevaplayan Mimar Sinan İ.Ö.O 150 puanla yarışmanın 2. olup,yarışmanın 160 puanla 1.si olan Esenbel İ.Ö.O ile 3 Nisan 2012 Salı günü il de yapılacak olan il çeyrek finaline katılmaya hak kazandı.Yarışmaya katılan diğer okullar ve aldıkları puanlar şu şekilde oluştu.

1.Esenbel İ.Ö.O 160 Puan
2.Mimar Sinan İ.Ö.O 150 Puan
3.Orhangazi İ.Ö.O 150 Puan (2.grup 2.yedek soruda elendi)
4.Merkez İ.Ö.O 140 Puan
5.M. Sabri Köseoğlu İ.Ö.O 130 Puan
6.Kulaklı İ.Ö.O 120 Puan
7.liği paylaşan Hacı Osman Akgün İ.Ö.O,Mehmet Akif Ersoy İ.Ö.O ve Yeşilova İ.Ö.O ları 110'ar Puan
8. liği Büyükyanık İ.Ö.O ve Fatih İ.Ö.O 80 er Puan aldılar.
Yarışmanın sonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahir Taş tarafından yarışmanın yarışmaya katılan tüm okullar tebrik edilirken yarışmanın 1.si olan Esenbel İ.ö.o 2.si olan Mimar Sinan İ.Ö.O,3.sü olan Orhangazi İ.ö.o lu öğrencilerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına kitap hediye edilirken yarışmaya katılan tüm öğrenciler ve izleyiciler Kaynarca Öğretmenevi önünde günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 186618 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 447 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler