14 Şubat 2016 Pazar
IMKB 100 : 70.937 %(-0,01)
Dolar : 2,9270 TL
Euro : 3,2852 TL
24 Kasım 2010 Çarşamba Saat: 00:17

Özel hastanelerde özel ücret!

Şehirdeki özel hastanelerin fiyatları 5 yıldızlı otelleri aratmıyorlar.Basit bir tahlil için aldıkları ücret bile dudak uçuklatıyor.


İlimizde özellikle 17 Ağustos Depreminden sonra ard arda açılan özel hastanelerin kamu hastanelerine göre ''Sadece otel hizmeti verdikleri' tartışılırken, özel hastanelerin fiyatları dudak uçuklatıyor..

Bir süre önce bakanlık tarafından lnci sınıf 2nci sınıf olarak sınıflandırılan ilimizdeki özel hastaneler, sosyal güvencesi olanlardan
katılım payı adı altında aldıkları paralar değişiyor..

Özel Altınova hastanesi sosyal güvencesi SSK olanlardan 30 lira katılım
payı alırken Ada Tıp Hastanesi ise 25 lira katılım payı alıyor.

Diğer hastanelerde ise katılım payı ücretleri bakanlığın sınıflandırmasına göre değişiyor..

Eğer sosyal güvenceniz yoksa ve özel hastanede tedavi olmak istiyorsanız sadece muayene bedeli olarak ödemeniz gereken ücret Özel Altınova Hastanesi için 70 lira Ada Tıp Hastanesi içinde 80 lira..

Şehirdeki diğer hastanelerde ise fiyatlar yine sınıfına göre aşağı iniyor....

Tabii bu rakama da sadece muayene olabiliyorsunuz

Muayene sırasında eğer sizi muayene eden doktor tahlil isterse bunlar içinde muayene ücreti dışında ücret ödemek zorundasınız..

Bunun rakamı da istenilen tahlile göre değişiyor.

Ancak sizin kısas yapmanız açısından özel bir hastanede gripal enfeksiyon şikayeti ile giderseniz muayene, tahliller 120 lirayı gözden çıkartmanız gerekiyor.
Hastalığınız ciddi ise örneğin taş düşürüyorsanız vay halinize...

Sosyal güvenceniz yok ve (Ben özel hastaneye gitmeyeceğim .Özel hastaneye verecek param yok) diyerek Devlet Hastanesine giderseniz muayene ve tahliller için ödemeniz gereken para özel hastanelerin 5'de bir fiyatına sadece 20 lira..

Devlet Hastanesinde muayene ücreti sadece 15 lira, tahlil ücreti de 5 lira alınıyor.

Sonuçta özel ve kamu hastanesinde de aynı tedavi uygulanıyor.
Yazılan ilaçlar aşağı yukarı aynı..

Fark ise sadece özel hastanelerin verdiği hizmetin otel hizmeti gibi olması..

Genç güleryüzlü bayanlar odalarda plazma TV'ler buna , eklenince basit bir muayene için istenilen ücret, devlet hastanelerinin 4-5 katı bir bedele çıkıyor...

Ama bir gerçek varki Sakarya'da özel hastaneler nüfusa oranla çok hareketli..

Yani Sakaryalı sağlık sorunu olduğunda tercihini sadece bana göre sadece otel hizmeti iyi olan özel hastanelerden yana kullanıyor..

Sosyal güvencesi olanda olmayanda özel hastaneleri tercih edince o hastanelere ilimizde yenileri ekleniyor...

EDİTÖRYayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 10228 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 18013 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

evet fiyat olarak devlet hastaneleri çok az alıyor ama inanın insana verdikleri değerde o kadar az ...para üstünüde insanı azarlayarak fırça atarak geri ödüyorlar ...kimsenin devlet hastanesini karalamaya çalıştığı yok aynı doktor devlette seni insan yerine koymazken özelde el üstünde tutuyor .. şahsen ben devlet hastanesinin sorumsuzluğu ilgisizliği yüzünden evladımın sağlığını kaybettim şu an engelli... başka söze gerek yok sanırım parası olan oetele gitsin derim....
13 3
pınar kurt @ 28.05.2014 12:11:31
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler