09 Şubat 2016 Salı
IMKB 100 : 70.521 %(-2,06)
Dolar : 2,9525 TL
Euro : 3,3155 TL
17 Mayıs 2010 Pazartesi Saat: 14:53

Elektrik borcuna 'Şeker' gibi bir af!

SEDAŞ elektrik borçundan icraya verilenler için gecikme faizi yüzde 100'e varan kolaylık getirdi. İŞTE SAKARYA'DA 12 BİN KİŞİYİ İLGİLENDİRECEK O HABERİN DETAYLARI..


Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, 1 Haziran'dan itibaren borçları nedeniyle icralık olan müşterilerine yüzde 100 veya yüzde 70 oranında birikmiş faiz ve gecikme cezası indirimi uygulayacaklarını söyledi.

Güven, TEİAŞ Misafirhanesi'nde düzenlediği basın toplantısında, elektrik borçları nedeniyle icralık olan tüketicilere yönelik yeni bir kampanya başlatacaklarını bildirdi.

Kampanya ile müşterilerin borç yükünü hafifletmeyi ve borçlu abonelere kolaylık sağlamayı hedeflediklerini belirten Güven, şöyle konuştu:

''1 Haziran'dan itibaren 2010 yılı faturaları hariç olmak üzere, borçları nedeniyle icralık olan müşterilerimize yüzde 100 veya yüzde 70 oranında birikmiş faiz ve gecikme cezası indirimi yapacağız. Müşterilerimize alternatif ödeme imkanı sunuyoruz. Peşin ödemelerde yüzde 100'e ve 4 taksitli ödeme şeklinde yüzde 70'e varan faiz indirimi uygulanacaktır. Bu kampanya Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce'deki borçlu müşterilerimizin tüm icra dosyalarını kapsıyor. Kampanya 1 Haziran'da başlayacak ve 31 Temmuz'da sona erecek. Müşterilerimiz borçlarını internetten öğrenebilir. Borç sorgulaması yapmak isteyen müşterilerimiz 'www.sedas.com' adresinden sorgulama yapabilir.''

SEDAŞ'ın 1 milyon 300 bin abonesi olduğunu ve kampanyanın yaklaşık 31 bin icra dosyasını kapsadığını ifade eden Güven, ''Sakarya'da 12 bin, Kocaeli'de aynı sayılarda, Düzce'de 3 bin 500 ve Yalova'da 2 bin 500 icra dosyası var. Sanayi kesiminden çok fazla alacağımız yok. Genelde ticarethane ağırlıklı, bir takım meskenlerde alacaklarımız var'' diye konuştu.

İcralık olan aboneler arasında kamu kurumlarının da bulunduğunu belirten Güven, borcu bulunan kamu kurumlarına karşı daha hassas yaklaştıklarını kaydetti.

Elektrik dağıtımındaki yeniliklere de değinen Güven, 2013 yılından itibaren şirketlerin dağıtım ve perakende tarafı olmak üzere ikiye bölüneceğini belirterek, şunları söyledi:

''EPDK'nın çıkardığı yönetmeliklere göre üreticiler veya tedarikçi olarak tanımlanan ve 100 bin kilovatın üzerinde enerji tüketimi olan bazı müşteriler, serbest tüketici niteliğinde olabiliyor. Biz bu belgeyi veriyoruz. Bununla ilgili olarak tedarikçilerden enerji sağlayabiliyorlar. Bu ne demek? Bizim ulusal fiyatımız var. Tedarikçilere ayrı bir rekabet şansı var. Ürettiği enerjinin fiyatı konusunda serbest tüketiciyle pazarlık yapma şansı var. Dağıtım şirketlerinin rolü de altyapı çalışmasını yaptığı için sistem kullanımı bedeli alıyor. Serbest tüketici olanlar enerjisini anlaştığı yerden alıyor. İleri ki yıllarda bu uygulama meskenlere kadar inecektir. Meskenlerde bu tercihler başladığında elektrikte rekabet ortamı başlayacaktır.''Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 76882 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2057 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

faturayı 2 gün geç yatır kesme makbuzunu gönderen sedaş
bu borcu olanların elektrikleri kesilmiyomu nerden bu kadar borçlular
bi açıklamada yapsan
haram zıkım olsun kanunları sadece fakirlere uygulayan zihniyete
0 0
Ali Veli @ 08.12.2014 16:29:18
bende faizi ile birlikte ödedim.2.196 tl ödedim bunun 786 tl si faiziydi
0 0
civan mert @ 08.12.2014 14:52:00
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler