Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hüseyin Emanet Büyükşehir için başvurdu

AK Parti'den Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan İnşaat Mühendisi Hüseyin Emanet, AK Parti İl Başkanlığına giderek resmi başvurusunu yaptı.

20:34   |   09.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
İL BAŞKANLIĞI
Sakarya'nın tanınmış işadamlarından olan İnşaat Mühendisi Hüseyin Emanet, AK Parti'den Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı oldu. AK Parti İl Başkanlığına resmi müracaatını yapan Hüseyin Emanet, başvuru formunu İl Teşkilat Başkanı Serkan Cerrahoğlu'na teslim etti. Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı ilk başvuruyu yapan isim olan Hüseyin Emanet'i partililer ve meslektaşları ise yalnız bırakmadı.
 
BENDE VARIM
Hazırladığı projelerle yola çıkan Emanet başvurusunun ardından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde büyüyen ve gelişen bir Türkiye var. Türkiye artık eski Türkiye değil. Dünyada söz sahibi, dünya ile yarışan, üreten bir Türkiye var. AK Parti'nin her kademesi bu millete hizmet etmenin noktası olmuştur. Bizlerde bu partinin ve davanın birer neferleri olarak yola çıktık" dedi
 
SAKARYA BİZE EMANET
AK Parti'deki yarışın hizmet yarışı olduğunu anlatan Emanet, "Aday adaylık başvurumuzu yaptık. Bu bir hizmet yarışıdır. Hep birlikte Sakarya diyoruz. Projelerimiz hazır. Yaptıklarımız ve yapacaklarımız var. Hep birlikte yeni hedefleri ilkesinden yola çıkarak Sakarya bize emanet diyoruz" dedi. Emanet başvuru ve açıklamasının ardından çalışmalarına başlayarak Sakarya'yı karış karış gezeceklerini ve projelerini anlatacaklarını söyledi.
 
HÜSEYİN EMANET KİMDİR?
01 Mart 1971 Karasu doğumlu olup öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Sermaye Piyasası Kurumu, 'Gayrimenkul Değerlendirme Uzmanlığı' lisansına sahip olan Hüseyin Emanet Okan Üniversitesi, 'Kentsel Dönüşüm ve Arazi Yönetimi' dalında Yüksek Lisansı tamamladı. Özel bir inşaat firmasının sahibi olan Emanet, Karasu Sanayici ve İşadamları Derneği Kurucu üye ve başkanlığını yaptı. Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu ve çeşitli çalıştaylara imza attı. MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunan Emanet İnşaat Sektör Kurulu Başkanlığı yaptı. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği yapan Emanet, ayrıca TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Acarlar Longozu Koruma ve Yaşatma Derneği ile Kızılay üyesidir. İyi seviyede İngilizce bilen Emanet 2 çocuk babasıdır. 
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 27395 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3363 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakaryalı
10.11.2018 15:33
MERHABALAR ÖNCELİK ŞEHRE YENİLİKÇİ VE GİRİŞİMCİ BİR İNSAN MI BİRİLERİNİN MAŞASIMI LAZIM BUNU DEĞERLENDİRSEK DAHA VERİMLİ OLACAĞINDAN EMİNİM TESLİMİYET DEĞİL SEÇTİĞİNİ ELEŞTİRMEK BİR ERDEMDİR AMA BEN SEÇTİM YAPTIĞI DOGRU MANTIĞIYLA GİTMEMEK LAZIM ARKADAŞI TANIRIM YEMEZ YEDİRMEZ KUL HAKKINI KOLLAR DEĞERLENDİRMEK LAZIM
karadıyı
10.11.2018 12:55
Evet yorumcu arkadaşlara katılıyorum.şehir statiko siyasetini bıraktıgında,nitelikli,ehli lisanslı,disiplinli arkadaşların sakarya halkına çok şey kazandıracağı aşikar.sakarya on kat büyür.
Yalın Kılıç
10.11.2018 10:21
Ak Parti Sakarya'yı çantada keklik gördüğü için yenilenme ya da liyakat esasına dayalı bir aday belirleme süreci olmayacaktır.
Emre Çıracı
10.11.2018 09:57
Boşuna yorulmuşsunuz,zira Sakarya'da Ak Parti içe kapalı ve tamamen ahbap-çavuş ilişkisi ile idare edilir bir yapıda... Ve şöyle bir gerçek var ki Sn. Cumhurbaşkanı'na Sakarya'dan doğru bilgiler iletilmiyor. Bir statüko kurulmuş,dar kapsamlı oligarşik bir yapı oluşturulmuş durumda. Dolayısıyla Sakarya'da yenileşme ve atılım hayalleri kuranlar hiç boşuna heveslenmesin,eskiler aynen devam edecektir. Vesselam...
Online Ziyaretçiler