Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Gazeteci Atakan Çelik başvurusunu yaptı

Anadolu Ajansı eski Sakarya Bölge Müdürü ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde mesleğini sürdüren Atakan Çelik, Serdivan Belediye Başkan aday adayı oldu.

17:04   |   09.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

Anadolu Ajansı Meclis Editörlüğü'nde görev yapan gazeteci Atakan Çelik bugün eşi Elvan Ferhan Çelik, çocukları Fatih Emre ve Mihrimah'la AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatına gelen Çelik, başvurusunu İlçe Başkanı Burak Erken'e teslim etti.


Aday adaylık başvurusunu yaparken konuşan Çelik şu ifadeleri kullandı:


"Bu şehrin bir evladı olarak Serdivan'a vefa borcum olduğu ve hizmet etmek için aday oluyorum.  Son Osmanlı şehri Serdivan özellikle depremden sonra cazibe merkezi oldu. Sakarya'nın en hızlı büyüyen ilçesi olan Serdivan'ı daha da ileri götürmek için bugün aday adayı oluyorum. Serdivan'ın bu noktaya gelmesinde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum.  Bu bir bayrak yarışı..  Bizden önce de bu göreve talip olan ve bu şehre katkıları olan çok değerli büyüklerimiz oldu. Şimdi sıra bizde.
Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimizin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu 2023 vizyon ve hedefleri doğrultusunda şehrime katkı vermek için bugün sizlerle birlikteyim.  İbni Haldun, "Coğrafya kaderinizdir" diyor. Bizde o kaderin ellerinden öperiz. Bu coğrafyada ve bu topraklarda hep iddialı insanlar yaşadı. Bu insanlar bu topraklarda imparatorluk kurdular, küllerinden cumhuriyet doğurdular. Bu insanların söyleyecek sözleri ve yapacakları işler oldu her zaman.  Bugün geldiğimiz noktada bu ruh AK Parti kadrolarında ete kemiğe büründü. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti kadroları da bu ülkeye ve bu şehre hizmet etmenin heyecanını her zaman yaşadı. Bende bu şehrin yürekli ve inanmış insanlarıyla birlikte bu ruh ve inançla Serdivan'a hizmet etmeye talibim. Kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, kibirlenmeden, sadece Allah'ın rızasını kazanmaya ve şehrimizi daha da ileriye götürmek için bugün buradayım.. 
Analarımızın ve büyüklerimizin dualarına talibim."Bu şehir gani gönüllü, tevekküllü insanların diyarıdır: Mevlana ile gönüldaş, Yunus
Emre ile yoldaş, Şeyh Şamil ile akrabadır; Orhan Camiinin minaresi, gökyüzünedeğil, gönül derinliklerine uzanır" derler. Ben de sizin gani gönüllerinize talibim kısacası...Sefer bizden takdir Allahtan'dır. "


Atakan Çelik kimdir?

1977 doğumlu olan Atakan Çelik, uzun yıllar Sakarya'da gazetecilik yaptı. Çelik, 17 Ağustos Depremi döneminde Sakarya Valiliği Basın Danışmanlığı görevinde bulundu.  A.Ü. Kamu Yönetimi mezunu olan Çelik, Anadolu Ajansı Sakarya kurucu Bölge Müdürü olarak çalıştı.

Bir dönem Anadolu Ajansı Bölge Müdürü olarak görev yaptığı Bosna Hersek'te çok dilli yayıncılık çalışmalarına katkı verdi. Burada bulunan Uluslararası Saraybosna Üniversitesinde Yüksek Lisansa başlayan Çelik, çalıştığı kurum AA'da yerel ve genel seçim projelerinde ve savaş bölgelerinde görev yaptı. 2 çocuk babasıdır. Atakan Çelik halen TBMM'de Anadolu Ajansı Parlamento Haberleri Editörlüğünde görev yapmaktadır.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 25668 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5857 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ömer Anılcan Öz
12.11.2018 03:11
Herhangi bir siyasi parti destekçisi hiç bir zaman olmadım Atakan Bey ile bir kere konuşma fırsatım olmuştu mimikleri, konuşma tarzı sempatisi ile çok iyi bir dinleyici aynı zamanda konuşmacı olduğunu söyleyebilirim.Önyargı yapmadan insanları tanıyarak destekleyin! bir kere karşılıklı olarak oturan bir insan zaten karşısında ne kadar mütevazi ve saygıdeğer biri olduğunu farkedecek.Kendisi için hayırlı olan seçilmekse kesinlikle oraya yakışacağını ve hakedeceğini düşünüyorum.Sahte yorum ve akraba yorumlarıyla şişirme yazı yazmadım tüm samimiyetimle söylüyorum sadece bir sefer gördüm diğer adayların altına yazılan şahşalı yorumcular gibi akraba ya da ahbabı değilim!
Emre Çıracı
10.11.2018 10:25
Spor olsun diye aday olmuş arkadaş... O da biliyor aday yapılmayacağını ama bi hareket olsun demiş,tebrikler...
kertenkele
10.11.2018 00:40
HERKES ADAY OLUR İKEN ''DOĞDUĞUM YERE ''VEFA' BORCUM VAR'' DİYEREK SÖZE BAŞLIYOR FAKAT SEÇİLDİKTEN SONRA NEDENSE SONU ''SEFA'' OLUYOR.. ADAY BAŞVURUSU YAPMAYA AİLE GÖTÜRME NE ALAKA?..TEK BAŞINA VER BAŞVURUNU ÇIK,GİT..AMAÇ, YAŞAM TARZI ÜZERİNDEN MESAJ VERMEK,ALGI YARATMAK MI ?. BU ADAY BANA SERDİVANI GELİŞTİRECEK VİZYON SAHİBİ BİR ADAY OLARAK GELMEDİ..GERÇİ HEPSİ AYNI...
Enescan korkmaz
09.11.2018 18:34
Belediye baskan adaylığınız ilçemiz ve şehrinimiz için hayırlara vesile olmasini temenni eder ve yolunuzda hakkıyla yürümenizi cani gönülden isterim.
Online Ziyaretçiler