Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya Nehri kenarında acı bekleyiş...

4 gün önce balık tutarken nehre düşen Selami Torunoğlu ve arkadaşı Emrullah Şimşek için acı bekleyiş sürüyor..

09:47   |   17.05.2018
Haber Resmi
 
Azim Çelik'in haberi
MEDYABAR.COM:- Hendek'te 4 gün önce iki aile çocuklarının nehre düşüp kaybolduğu haberiyle yıkıldı.
Hendek'teki parke fabrikasında çalışan Emrullah Şimşek ve arkadaşı Selami Torunoğlu, işten çıkıp 2 diğer arkadaşıyla birlikte balık tutmaya Sakarya Nehri'ne gitti.
 
İki arkadaş, nehir kenarına yerleştikten sonra oltalarını ayarladıkları sırada yumuşak olan toprak zeminde kayarak nehrin sularına kapıldı. Hendek Aktefek Mahallesi mevkiinde kaybolan gençler, nehri besleyen Mudurnu Çayı ile Sakarya Nehri'nin birleştiği akıntının da fazla olduğu noktada kayboldu.
 
Sakarya Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü(AFAD), deniz polisine bağlı dalgıçlar, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi ekipleri ile her türlü kayıp vakasına gönüllü olarak müdahale eden kuruluşlar Sakarya Arama Kurtarma Ekibi(SAKE) ile Sakarya Arama Kurtarma Derneği(SAKDER) bölgede 4 gündür arama yapıyor. Polis dalgıçlar sualtında arama çalışması yürütürken, gönüllü kuruluşlar da zodyak botlarla su üstünde ve nehir kenarından arama çalışması yürütüyor.
 
Geçen 4 günlük zaman diliminde işçiler Emrullah Şimşek ve Selami Torunoğlu'na ait hiç bir ize rastlanmadı. Evli ve çocuk babası oldukları öğrenilen iki genç işçinin ailesi ise kayıp haberini aldıkları günden bu yana çalışmaları nehir kenarından çaresizlik içinde takip ediyor..
 
Gönüllü STK olan SAKE ekibinden Cevat Çakır, iki kişinin bulunması için tüm güçleriyle çalışma yaptıklarını belirterek,"Burada AFAD ve deniz polisiyle birlikte burada hummalı bir çalışma yürütüyoruz. İki işçi kardeşimize dair bir ize hala rastlayamadık. Biz gönüllü kuruluş olmamıza rağmen ekip arkadaşlarım iş yerlerini kapattı buraya geldi ve tamamen olaya kilitlendi. Hepsinden Allah razı olsun, kayıp kişilerin bulunması için burada herkes elinden gelenin fazlasını yapıyor. İnşallah daha fazla zaman geçmeden amacımıza ulaşırız" diye konuştu. Çalışmalar aralıksuz devam ediyor.
 
 
Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 49456 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 12262 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler