Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Müjde! Vatandaş rahat nefes alacak

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan dalgalanmaları vatandaşın alış fiyatlarına yansıtmamak için alınan önlemleri içeren Bakanlar Kurulu kararı bugünkü sayıda yayımlandı.

08:39   |   17.05.2018
Haber Resmi

Uluslararası petrol fiyatları veya döviz kurlarına bağlı olarak akaryakıt fiyatlarında yaşanan dalgalanmaları vatandaşın alış fiyatlarına yansıtmamak için alınan önlemleri içeren Bakanlar Kurulu kararı bugünkü sayıda yayımlandı.


Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunca (EPDK) ilan edilen akaryakıt bayi satış fiyatlarına esas alınan yurt içi rafineri çıkış fiyatlarında, uluslararası petrol fiyatları veya döviz kurlarına bağlı olarak meydana gelen artış durumunda, söz konusu malların tabi olduğu ÖTV tutarlarında, gerçekleşen artış tutarı kadar azalış yapılarak zam vatandaşa yansıtılmayacak.


ÖTV tutarı 17 Mayıs 2018'de belirlenen fiyatı geçmeyecek


Meydana gelen azalış durumunda ise söz konusu malların tabi olduğu ÖTV tutarları, 17 Mayıs 2018 tarihinde uygulanan tutarı geçmeyecek şekilde uygulanacak.

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 49056 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 7792 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
SinanK
17.05.2018 09:29
Bi ara akaryakıt zam haberlerinin yasaklanması vs deniliyordu noldu o iş ? tamammıyız artık sessiz sedasız zamcık yapıcaklar bizlere (hali hazırda seçim sonrasını bekliyen 40krş zam var arkadaşlar bilginize ) ama tabi işinize gelmi-yeah değil mi yoksa hülooğğğğğ...
Online Ziyaretçiler